Szybkie szukanie...
Kolor kwiatu
Stanowisko
Roślina PW
Nowość
Facebook

AKTUALNOSCI

Begonia Solenia

Begonia Solenia

Begonia Solenia.

 

Begonia – roślina mająca opinie pięknej, rozjaśniającej ogrody tarasy i balkony żywymi, wyraźnymi kolorami jednak sprawiającej sporo kłopotów przy uprawie. Najnowsza proponowana przez nas seria -  SOLENIA zrywa z tym stereotypem, więc jeśli  do tej pory jeszcze nie zdecydowaliście się  na te rośliny obawiając się o to jak zniosą mocne słońce, czy ze względu na podatność na mącznika,  koniecznie zwróćcie na nią uwagę.

            Solenie spośród innych odmian wyróżniają się nie tylko niespotykaną odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne i pasożyty, ale przede wszystkim wspaniałymi, dużymi, efektownymi kwiatami w szerokiej, charakterystycznej dla begonii gamie kolorystycznej od jasnożółtej aż po intensywną czerwień. Dzięki czemu wspaniale kontrastują na tle roślin uzupełniających takich jak Euphorbie czy Lobularie.


            W przeciwieństwie do  drobniejszych odmian, stosowanych najczęściej do obsadzeń i rabatów Solenie są o wiele bardziej wszechstronne. Zwarty, mocny, kopczykowaty pokrój nadaje roślinom  wrażenie masywnych i silnych, dlatego z powodzeniem mogą stanowić dominujący akcent kompozycji w pojemnikach stojących. Jednocześnie zwieszające się pędy kwiatowe sprawiają, że ta seria wygląda równie atrakcyjnie w skrzyniach, przyjmując wtedy pokrój półzwisający.

           Starajmy się wybierać stanowiska znajdujące się w półcieniu o przepuszczalnej glebie. Żeby mieć pewność, że rośliny przez cały sezon zachowają żywe kolory i lśniące liście nie możemy zapominać o regularnym podlewaniu i zasilaniu co drugi dzień, najlepiej nawozem PLANTON®K. 

Lipiec, 2018
  P W Ś C P S N
26 1
27 2 3 4 5 6 7 8
28 9 10 11 12 13 14 15
29 16 17 18 19 20 21 22
30 23 24 25 26 27 28 29
31 30 31
poprzedni następny
MINI GALERIA
SZYBKI KONTAKT